Enerji ve Çevre Liderliğinde Kadın Konseyi (Council on Women in Energy and Environmental Leadership-CWEEL), CWEEL Türkiye’ye hoş geldiniz…

CWEEL, yaklaşık 14 yıldır kadınların enerji ve çevre sektöründeki rollerinin güçlendirilmesini ve bu sektörlerde toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasını hedefler.

CWEEL aynı zamanda genç kadın liderlere, kariyer hedefleri doğrultusunda yol göstermeye yardımcı olan bir ağdır.

2020 yılında, Türk Tesisat Mühendisler Derneği (TTMD) bünyesinde Enerji ve Çevre Liderliğinde Kadın Konseyi, CWEEL Türkiye kurulmuştur.

Enerji Mühendisleri Derneği (Association of Energy Engineers – AEE), ile işbirliği içerisinde, CWEEL Türkiye üyeleri burs, mentörlük ve iş birlikleri kapsamında bir ağ oluşturur ve küresel CWEEL ağı ile eşgüdüm sağlar.

Amerika dışında, dünyadaki ilk bölüm 2014’de Ürdün’de faaliyete başlamıştır. Şu an 34 CWEEL toplantısı gerçekleştirilmiş ve 800 üyeye ulaşmıştır. CWEEL üyeleri, genellikle yılda 3 kez, Enerji Mühendisleri Derneği’nin küresel konferanslarında ve fuarlarında bir araya gelmektedirler. Bu buluşmalar sektördeki önemli profesyonellerle bir arada olma imkanı yaratmaktadır. Aynı zamanda, sektördeki yenilikleri öğrenme ve tartışma imkanı da sunmakta, yeni tanışmalar sağlamakta ve var olan ilişkileri güçlendirmektedir.

Bize katılın…

CWEEL Türkiye olarak, 2020 yılı başında tamamladığımız kuruluş aşaması sonrasında aktivitelerimize başladık! Daha güçlü ve etkili olmak adına enerji ve çevre sektöründe görev alan kadın meslektaşlarımızı aramızda görmek istiyoruz. CWEEL Türkiye’ye katılmak ve daha detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın…